ارتقا رم لپ تاپ دل می تواند باعث افزایش سرعت پردازش دستگاه و بالا رفتن کارایی آن برای اجرای دستورات مختلف شود.

به همین دلیل بسیاری از کاربران اقدام به تعویض و ارتقا رم انواع مدل های مختلف لپ تاپ دل می کنند تا از این طریق بتوانند بازی ها و نرم افزار های به روز را روی دستگاه اجرا نمایند.

ارتقا رم می تواند جان تازه ای به لپ تاپ کند شما بدهد تا بتوانید نیاز های روز خود را با آن به خوبی برطرف نمایید. برای ارتقا رم لپ تاپ دل اما باید به نکاتی توجه نمایید تا بتوانید کارایی بالاتری از محصول خود را شاهد باشید.

رم چیست و چه کاربردی بر روی لپ تاپ دارد؟

ارتقا رم لپ تاپ دل

از زمانی که کامپیوتر های خانگی به منزل ما راه پیدا کردند با واژه های مثل رم آشنایی پیدا کردیم. اما رم چیست و چگونه می تواند روی سرعت دستگاه اثر داشته باشد؟

رم در واقع همان حافظه تصادفی دستگاه است که اطلاعات بر روی پردازش بر روی آن قرار می گیرند. رم یک قطعه سخت افزاری است که در ظرفیت های مختلفی توسط برند های مطرح دنیا ساخته می شود و بر روی کامپیوتر های خانگی و یا لپ تاپ قرار می گیرد. همانند کامپیوتر های خانگی در لپ تاپ ها نیز می توان رم را به راحتی ارتقاء داد.

در واقع رم آن بخشی از دستگاه است که داده ها پس از پردازش در آن ذخیره می شوند.

مهم ترین تفاوت رم با حافظه داخلی دستگاه در این است که فقط زمانی که دستگاه روشن است، رم آن اطلاعات را بر روی خود ذخیره می کند و به محض خاموش شدن، اطلاعات نیز بر روی رم پاک می شوند.

بررسی مشخصات و تعمیر لپ تاپ ۱۴ اینچی دل مدل Vostro 3400
خواندن

این در حالی است که اطلاعات تا زمان پاک شدن توسط کاربر در هر حالتی بر روی حافظه داخلی دستگاه ذخیره شده اند.

زمانی که این قسمت از دستگاه به هر دلیلی پر شده و نتواند کارایی لازم را داشته باشد، لپ تاپ دل شما سنگین شده و ممکن است در اجرای نرم افزار های مختلف هنگ کند.

به همین دلیل نیاز دارید تا به سراغ گزینه ای به نام ارتقا رم لپ تاپ دل بروید.

ارتقا رم لپ تاپ دل

ارتقا رم لپ تاپ دل

ارتقا رم لپ تاپ های دل به دلایل مختلفی ممکن است انجام شود.

مهم ترین موضوعی پشتیبانی از نرم افزار ها و بازی های به روز برای گیمر هاست که دوست دارند ظرفیت بالاتری از رم را روی دستگاه خود تجربه نمایند.

اگر برای اجرای نسخ های جدید نرم افزار های طراحی و یا تدوین فیلم مانند فوتوشاپ نیز به مشکلی برخوردید می توانید از این گزینه استفاده کنید.

ارتقا رم به صورت سخت افزاری و در مراحلی کاملاً آسان انجام می شود.

کافی است قاب پشتی لپ تاپ را باز کنید، به دنبال رم بگردید، آن را بردارید و رم جدید را جایگزین کنید.

البته این فقط بخشی از کار است و ممکن است در حین اجرای این عملیات با مشکلاتی مانند عدم پشتیبانی دستگاه از رم مورد نظر رو به رو شوید.

هر کدام از مدل های لپ تاپ دل که تاکنون ساخته شده اند، توانایی پشتیبانی از میزان رم مشخصی را دارند و این موضوع باید حتما توسط افرادی که در این زمینه تخصص دارند انجام شود.

تعویض تاچ پد لپ تاپ دل
خواندن

شما باید مطابق با نیاز خود، درخواست برای ارتقا رم را به تیم فنی و تخصصی نمایندگی دل ارائه نمایید تا در صورتی که لپ تاپ شما از آن میزان رم پشتیبانی نمود از رم های اورجینال و اصلی بر روی دستگاه استفاده شود.

ارتقا رم لپ تاپ دل باعث می شود تا سرعت پردازش اطلاعات بر روی دستگاه بالاتر برود و بتوانید از امکانات جدید با سرعت و قدرت بالاتری استفاده نمایید.

ارتقا حافظه داخلی

ارتقا رم لپ تاپ دل

هر کدام از لپ تاپ های دل زمانی که خریداری می شوند بر روی مشخصات خود از یک میزان مشخصی حافظه داخلی برای ذخیره شدن فایل ها و اطلاعات مختلف، پشتیبانی می کنند.

زمانی که این حافظه بر روی دستگاه شما پر شود، برای حفاظت از اطلاعات مورد نظر در مقابل هنگ شدن دستگاه یا موارد دیگر بهتر است تا آن را ارتقا دهید.

علاوه بر ارتقا رم در لپ تاپ دل شما می توانید حافظه داخلی  آن را از طریق قرار دادن کارت های حافظه مخصوص بر روی لپ تاپ، ارتقا دهید.

این موضوع نیز بستگی به مدل و مشخصات لپ تاپ شما دارد که تا چه میزان حافظه داخلی را می توان پشتیبانی نماید.

ارتقا رم و حافظه داخلی توسط نمایندگی دل برای همه مدل های قدیمی که دیگر در چرخه تولید شرکت دل نیز قرار ندارند، انجام می شود.

خدمات ارائه شده برای ارتقا یا تعمیرات لپ تاپ دل مربوط به مدل خاصی نبوده و همه مدل های لپ تاپ دل را شامل می شود.

3.4/5 - (12 امتیاز)